Cztery Łapy

border collies / yorkshire terrier
Tu jesteśmy:

TEST: Szampon Dogs PremiumBy   Karolina      23:42      Etykiety: , ,  

W ramach Top for Dog Avia miała okazję przetestować też szampon do ciemnej sierści od Overzoo.


Właściwości

Szampon z linii Dogs Premium przeznaczony dla psów o ciemnej sierści. Dzięki proteinom jedwabiu zatrzymywana jest woda na powierzchni włosa, w efekcie jest on łatwiejszy do układania, nie elektryzuje się i pięknie lśni :) Zawiera ekstrakty z kawy i henny, które wydobywają kolor i chronią go przed płowieniem. Nie zawiera soli i barwników.

Szampon ma bardzo miły dla oka i nowoczesny design, w butelce z dozownikiem znajduje się 250ml produktu, który jest koncentratem - w związku z tym jest bardzo wydajny.

 Stosowanie 

wg zaleceń producenta:

        Zmoczyć letnią wodą sierść psa. Niewielką ilość szamponu rozprowadzić na ciele zwierzęcia, a następnie dokładnie spłukać. Chronić oczy, uszy i pysk zwierzęcia. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Do pierwszego mycia zaleca się rozcieńczenie szamponu w proporcjach 1:10 z wodą. Do drugiego mycia 1:5.


Bardzo rzadko kąpię psa, ale szampon dostałyśmy akurat w idealnym dla nas momencie. W związku z planem ukończenia uprawnień hodowlanych musiałyśmy pojawić się na dwóch wystawach - w Warszawie i Wrocławiu. Pasowało przygotować jakoś Aviczka do tego wydarzenia, chociaż nie jest to nasza bajka - ale wystawa to wystawa, i wyglądać jakoś trzeba :) Kilka dni przed każdą wystawą kąpałam więc Avię w szamponie Dogs Premium.

Gdyby Avia miała wystawić recenzję, na pewno brzmiałaby ona inaczej. Myślę że sytuację najlepiej zobrazuje to zdjęcie:


Avia w kąpieli jest najbiedniejszym pieskiem na świecie, ale od czasu do czasu nie ma innego wyboru ;)

Szampon spełnił swoją rolę, bardzo dobrze oczyścił sierść, która po kąpieli stała się bardzo mięciutka, pachnąca i lśniąca. Ciężko jest mi wypowiedzieć się co do poprawy koloru, Avia nie płowieje i od urodzenia ma piękną, gorzką czekoladę przez cały rok. Avia nie ma też w zwyczaju uskuteczniać błotnistych kąpieli czy tarzać się w niespodziankach, nie sprawdzałyśmy więc szamponu pod tym względem - jednak Dogs Premium bardzo dobrze dał radę przywrócić biały kolor szarym od kurzu łapom i gruntownie odświeżyć całego psa.


Avia na wystawie


Dostałyśmy również świetny ręczniczek by over-zoo (fot. poniżej), trochę za mały na całą Avię, ale na wycieranie łapek po codziennych jesiennych spacerach jest idealny ;)

Podsumowanie

Szampon o pojemności 250ml kosztuje ok. 25zł, co jest bardzo przystępną ceną. Jest łatwo dostępny w internetowych sklepach zoologicznych, linię Dogs Premium widziałam też u Aviczkowego weterynarza. Bardzo dobrze spełnia swoją rolę, jest bezpieczny dla psa i co również ważne - nie ma drażniącego zapachu.


About Karolina

Karolina i Avia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze do postów starszych niż tydzień są moderowane.