Cztery Łapy

border collies / yorkshire terrier
Tu jesteśmy:

Święta!By   Karolina      12:11       

W tym roku święta spędzamy bardzo intensywnie.


W ramach przedświątecznych porządków Avia i Lucky wpadli pod wannę i zaliczyli wiosenną kąpiel, a Lucky dodatkowo ujrzał maszynkę, pozbył się zimowego futra i stał się lżejszy o połowę ;)

Spotkaliśmy się z Pauliną, i jej psami, gdzie przypominałyśmy psiakom ćwiczenia w rozproszeniach, powtarzałyśmy chodzenie przy nodze, wymianę zabawek itd. Takie treningi połączone ze spacerem robimy już od kilku lat - zaczynałyśmy z Lucky'm i Hippisem (border collie), potem dołączyła Avia, a w tym roku nasze grono powiększyło się o słodkiego whippeta - Livai'a :)


Następnie dwa dni spędziłyśmy z Avią i znajomą borderką Eve na owcach.
Pierwsze wejście było dla nas dosyć trudne - owce stały przy ścianie, Avia niedoświadczona, nie umiała ich ruszyć, całą sytuację traktowała jak fajną zabawę. Przy drugim wejściu nabrała odwagi, rewelacyjnie odklejała owce i powoli zaczęła rozumieć o co w tym wszystkim chodzi :) Każde kolejne spotkanie z owcami było coraz lepsze. Pasienie nigdy nie było w kręgu moich zainteresowań, jednak uczestniczenie w nim ze swoim psem zmienia bardzo podejście. W każdej innej sytuacji Avia jest w stanie wykonać moją komendę za pierwszym, czasami za drugim powtórzeniem - przy owcach musiałam używać dużej presji, powtarzać komendę kilka razy aby ją wykonała! :) Instynkt brał górę. Na razie podstawową rzeczą, którą musimy przepracować jest szybkie pacanie, i powolne wstawanie (w tym chodzenie, zamiast zamaszystego biegania w tą i z powrotem). Bardzo chciałabym nauczyć Avię opanowania przy owcach, dlatego pomimo innych priorytetów pojawimy się tam jeszcze nie raz.

Dziś jedziemy na świąteczny trening agility, a w poniedziałek jedziemy do Paco do Warszawy, by przetestować nowy psi wybieg. 

Pozdrawiamy świątecznie!


About Karolina

Karolina i Avia

6 komentarzy :

 1. Szkoda, że tak mało słońca mamy :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo aktywnie spędzacie czas. Gdzie trenujecie pasienie, jeśli można wiedzieć? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hodowla borderów Big Granda, woj. lubelskie, bardzo polecamy!

   Usuń
 3. Matko, whippeciątko przecudne <3
  Zazdraszczamy pasienia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak czyta sie imię Whippeta? :D

  OdpowiedzUsuń

Komentarze do postów starszych niż tydzień są moderowane.