Cztery Łapy

border collies / yorkshire terrier
Tu jesteśmy:

Zaplanuj swój freestyle! Psie Aplikacje #2By   Karolina      23:47      Etykiety: , , , ,  

Sezon na frisbee w pełni. Od piątku do dnia dzisiejszego trwają zawody Dog Games Sopot. Trójmiasto po raz kolejny przywitało wielu znakomitych frizbowych zawodników. Niestety, ja musiałam zadowolić się relacjami, zdjęciami i filmikami najbliższych startujących mi osób - w ten weekend musiałam być w pracy, a Avia zamiast łapać frizbiacze siedziała sama w domu...
Tak bywa, z pewnością będzie jeszcze nie jedna okazja by to nadrobić.

Tymczasem, buszując nadal w poszukiwaniu ciekawych psich aplikacji trafiłam na TO COŚ. Tego mi brakowało, tego potrzebowałam i nie mogę się doczekać, aby wykorzystać to w praktyce!

Zazwyczaj treningi frisbee odbywają się w samotności. Bywa, że kilku znudzonych niedzielnym spacerem gapiów przystanie na chwilę, popatrzy, może nawet padnie tekst: "Jadźka, patrz jak on skacze". Jeśli jest okazja by trening odbył się w gronie znajomych, zostają natychmiast wykorzystani jako didżeje - "puszczasz mi muzykę i mówisz kiedy koniec!". Będąc samemu traci się zupełnie poczucie czasu - łatwo przedobrzyć. Rzucasz, jeszcze jedna powtórka, ale w sumie mogło być lepiej. Jeszcze raz. No i jeszcze jeden - tak dla pewności. 

Disc Dog Countdown.


Niewielka, bardzo skromna graficznie aplikacja. 
Możemy wybrać sobie czas trwania naszego treningu, możemy ustawić, by trening zaczynał się od słynnego "3, 2, 1, go" i kończył odliczaniem 10 ostatnich sekund; wreszcie - za pomocą przycisku "music" możemy dodać muzykę na freestyle. Następnie pod "play" możemy wpisać po ilu sekundach grania muzyki aplikacja ma zacząć odliczanie. Ewentualnie zaznaczamy "start with music" i czas ucieka razem z muzyką.
Naciskamy PLAY i rzucamy!

Aplikacja jest świetna zarówno stricte pod freestyle, pod toss&fetch (ustawiamy czas nie wgrywając muzyki), jak i po prostu na trening frisbee - możemy włączyć ją po to, by nie przesadzić z rzucaniem psu dysku.

No to jak? 3, 2, 1, go! :)

About Karolina

Karolina i Avia

7 komentarzy :

 1. Pomysł świetny! Nie miałam pojęcia że są takie frisbowe aplikacje, mój jedyny pomysł to było wykorzystanie minutnika, albo przycięcie sobie muzyki na komputerze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też przycinałam sobie muzykę na komputerze, ale właśnie średnio mi się to sprawdzało :)

   Usuń
 2. Wow, genialny pomysł! Nie spodziewałam się, że są takie aplikacje. Ta aplikacja teraz mi bardzo ułatwi. Pamiętam na naszym debiucie we Wrocławiu źle obliczyłam swój czas na treningach i na zawodach pozostało mi 30 sekund do końca i musiałam improwizować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, ale super! Pora zaopatrzyć w to swój telefon:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na aplikację, nigdy jeszcze z taką nie miałam do czynienia. Może spróbujemy :)
  Pozdrawiamy
  http://niszczycielsko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet bym nie przypuszczała, że coś takiego może istnieć! Chwała twórcy za to! Ja nie mam frisbowego psa (jeszcze roczek :P), ale apka już jest na moim telefonie - ja często przesadzam z sesjami klikerowymi (tzn z ich długością), z ćwiczeniami na piłkach ("jeszcze chwilka nie zaszkodzi!") czy nawet z technicznymi treningami agility. To na pewno bardzo nam pomoże :D
  Wielkie dzięki za ten post! <3
  Pozdrawiamy, Wiktoria i Moro

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale świetna apka! Trzeba będzie z niej skorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze do postów starszych niż tydzień są moderowane.