Cztery Łapy

border collies / yorkshire terrier
Tu jesteśmy:

(Nie)grzeczny szczeniakBy   Karolina      20:40      Etykiety: , , , ,  
Borderówka ma już 46cm wzrostu, nie wiem ile waży, ale moje ręce które dźwigają ją codziennie kilkanaście razy dają mi do zrozumienia, że Avia jest już całkiem spora ;)

Co robimy? Ostatnio zaczęłam wprowadzać jakieś sztuczki: ukłon oraz zaczęłyśmy cofanie. Jest prześmieszna w swoich zachowaniach podczas pracy z klikerem, do tego wykonuje tysiąc ruchów na minutę i ciężko jest mi się przestawić po Lucky'm, który pracuje nieco inaczej ;) Chochlikowi częściej zdarza mi się źle (tzn. za późno) kliknąć, ups... musimy się jeszcze zgrać w tym temacie, bo jeśli dobrze jej się klika, to bardzo szybko łapie co ma robić.

Oprócz tego podstawy. Jakiś czas temu, gdy była młodsza, podczas pracy z nią na pustym boisku nagle zjawiło się dwóch chłopaków by pograć w piłkę. Avia pracując nie zwracała na nich uwagi, lecz gdy dałam jej komendę zwalniającą, zauważyła i usłyszała PIŁKĘ. Zanim zdążyłam zareagować (nie spodziewałam się że może mi tak zrobić...) dała w długą podbiegając do chłopaka który miał piłkę, po czym spoglądała raz na niego raz na piłkę z miną 'kopnij mi ją'. Oczywiście nie reagowała na jakiekolwiek moje wołanie :( Ogólnie przywołanie mamy dobre, ale ta sytuacja pokazała mi, że pewne rozproszenia to jeszcze za dużo i trzeba je przepracować.

Następne wizyty na boisku były coraz lepsze: odwołała się na przykład od biegnącego dziecka, wystartowała za nim, ale w połowie drogi się wróciła :) 

Ostatnio spotkałyśmy się z borderem Hippisem. Spacer krótki, ale rodzinka (taaak, Hippis i Chochlik to daleka rodzinka :) ) miała okazję się spotkać i poznać :) Tym razem na boisku również były osoby, które grały w piłkę. Aviczek-Chochliczek pięęęęknie się odwoływał, i mimo że ciągneło ją mocno w stronę piłki, to nie wymknęła mi się spoza kontroli ani razu. UFF!


Z Lucky'm natomiast ćwiczę nadal zmiany pozycji. Na tym się na razie głównie skupiamy i działamy nadal w kierunku obi :) Poza tym spacerujemy, odpoczywamy, relaksujemy się ;)Mamy upały, więc po spacerach najlepszą rzeczą jest wodaaa! 

Wspólne mokre burki :)


I kilka z wspomnianego wcześniej spotkania z Hippisem :)

A my... zaczynamy pakowanie, i w czwartek wyruszamy do Gdyni do Hodowczyni Chochlika, następnie w weekend czekają nas zawody DCDC w Sopocie! Jeśli też się wybierasz, i gdzieś przypadkiem nas zauważysz - podejdź! :)) Do zobaczenia!

About Karolina

Karolina i Avia

12 komentarzy :

 1. Super masz zdjęcia, śliczne *-*
  Mogę wiedzieć jaki masz aparat?

  OdpowiedzUsuń
 2. A te uszy to ma boskie ten twój border ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uszy to ona ma super . :))
  Ja będe w sobote z moim yorkiem . :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że pracujecie nad odwoływaniem się :)
  Komendy to jedna z najciekawszych rzeczy jak dla mnie. Tutaj liczy się nie tylko zaufanie ale i kontakt wzrokowy właściciela z psem, psa z właścicielem. Także z Sashą życzymy Wam wielu sukcesów na tle sztuczkowym.. A i napomknę, iż robisz cudowne zdjęcia *.* Zakochałam się w Twoim Borderku - jest cudaśny, ma bardzo ładne ubarwienie ^o^

  Pozdrawiamy,
  ŁAPKA!

  OdpowiedzUsuń
 6. Podstawy bywają męczące, a czasem nauka ich trwa bardzo długo ;) Gratulacje za te odwołania i życzymy powodzenia z sztuczkowa niem i pozycjami Lucky'ego ^^
  Nas niestety nie będzie w Sopocie, za daleko ;C

  OdpowiedzUsuń
 7. Potwierdzam, że nie wymknęła się z pod kontroli ani razu! Byłam pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że tak szybko radzicie sobie z kłopotami, jak już się jakieś pojawią ;). Młoda bardzo ładnie rośnie :D.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie podrośnięte, długonogie szczeniaki, które już zaczynają wyglądać na dorosłe psy, ale zachowują się jak maluszki ;). Wspaniale, że tak szybko pokonujecie wszystkie problemy :).
  Szkoda, że nie mogę pojechać, na dcdc do Sopotu, ale nie mam możliwości dojazdu na tak dużą odległość. A może pojawicie się na finale w Warszawie? My prawdopodobnie wybierzemy się w niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale szczeniaki szybko rosną. :)
  razem z Yui trzymamy kciuki za wasze sukcesy.
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bede na zawodach mam nadzieje ze sie spotkamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super, że tak dobrze sobie radzicie :D U nas występują bardzo podobne problemy, czyli właśnie nie do końca zgranie podczas klikania oraz przywołanie, które miałam okazję ćwiczyć podczas naszego pobytu nad morzem, gdzie biegających i chlapiących dzieci oraz psów było mnóstwo! Na początku nie było łatwo, ale potem Kendo zrozumiał, że opłaca mu się wrócić :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze do postów starszych niż tydzień są moderowane.