Cztery Łapy

border collies / yorkshire terrier
Tu jesteśmy:

TEST: Naturalne gryzaki [E-PIES]By   Karolina      09:30      Etykiety: , ,  


Ostatnio Avia ma smaczkowy post - do wszystkiego co robimy używany karmy (ew. parówek) jako nagrody nie bawiąc się w kupowanie dodatkowych przysmaków czy gryzaków. Avia nie protestuje i chyba mnie w tym względzie rozleniwiła ;) Dlatego ucieszyłam się dostając całe pudło gryzaków dla Avicza od E-PIES.

Wcześniej nie wiedziałam o istnieniu takiej strony, w której głównym asortymentem są przysmaki/gryzaki - do wyboru do koloru. Bardzo fajna sprawa.
Gryzaki produkowane są w Polsce, są całkowicie naturalne, nie znajdziemy tam chemii i sztucznych substancji konserwujących. Jednocześnie zachowują wszystkie wartości odżywcze :)

Jak taki gryzak wpływa na czworonoga?
Oprócz oczywistych smakowych walorów gryzaki są świetnym sposobem na uspokojenie, wyciszenie i zrelaksowanie psa. Gryząc, skubiąc i skupiając się na rozpracowaniu gryzaka nasz pupil się odpręża, a jego poziom stresu się zmniejsza. Idealnie nadają się więc do zostawienia ich psu podczas naszej nieobecności.

W ramach Top for Dog 2016 Avia dostała worek pyszności!

Bardzo fajnie, że asortyment sklepu jest naprawdę szeroki: od klasycznych płuc i żwaczy wołowych, przez ryby, ogony i żołądki wieprzowe, po mniej typowe nogi końskie, czy serca owcze. Pyszności ;)


Gryzaki miałyśmy okazję testować w różnych warunkach, podawałam je Avii jako przekąskę pomiędzy posiłkami. Avia potwierdza, że smakują równie dobrze nad morzem, jako nagroda po wystawie, jak i w zaciszu domowym :)Bardzo podoba mi się sposób pakowania - w grubą, szczelną folię. Hermetyczne opakowanie ma za zadanie m.in. zapobiec wydobywaniu się specyficznego zapachu gryzaków, i ja bym tą teorię potwierdziła - Avia chyba jednak ma inne zdanie ;)


Najbardziej przypasowała Av noga sarny - na początku bardzo dokładnie ją obwąchała, nie wiedziała też dokładnie jak się do niej zabrać, a jak już zaczęła gryźć, to dobrą godzinę zajęło jej rozpracowywanie :)

Podsumowując
Gryzaki od E-PIES sprawdziły nam się bardzo dobrze. Avia zajadała je z wielkim apetytem, a co najważniejsze nie miała po żadnym z nich rewolucji żołądkowych. Czy kupię je w przyszłości? Zapewne tak, będę chciała wypróbować resztę oferty, należy jednak pamiętać, że data spożycia wynosi 6 tygodni, a same gryzaki należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu.

Cały asortyment znajdziecie tu: http://www.e-pies.eu/ :)About Karolina

Karolina i Avia

3 komentarze :

 1. Super że gryzaczki się sprawdziły. Avia taka skupiona na zdjęciach na gryzakach ;)

  daisysportingyork.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super że gryzaczki się sprawdziły. Avia taka skupiona na zdjęciach na gryzakach ;)

  daisysportingyork.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej stronie ale po zapoznaniu się z ofertą strony, chyba muszę spróbować. U mnie jak do tej pory nie sprawdały się gryzaki kupione w sklepie zoologicznym, ale były to zazwyczaj gryzaki ze sprasowanych ściengien - bez zapachowe, które Lila całkowicie olała. Natomias kośćmi ze sklepu mięsnego jest wręcz oczarowana, to może i to jej podpasuje.
  Dzięki za podsunięcie pomysłu.
  Pozdrawiam, Patrycja
  http://nowe-my.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Komentarze do postów starszych niż tydzień są moderowane.